Jak wybrać odpowiednią drukarnię cyfrową?

Jak wybrać odpowiednią drukarnię cyfrową?

24 lutego 2023 Bez kategorii 0

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat życie przeciętnego człowieka w dużej mierze przeniosło się do sieci. To tutaj robimy zakupy, rozmawiamy ze znajomymi, gromadzimy interesujące nas informacje oraz rozwijamy swoje zainteresowania. Wiele dziedzin życia przeszło prawdziwą technologiczną transformację. Jest jednak jeden obszar, gdzie wciąż tradycyjne narzędzia, nośniki i materiały są bez wątpienia najskuteczniejsze! Ten obszar to właśnie reklama!

Materiały drukowane

Nawet w dobie cyfryzacji i dominacji Internetu, tradycyjne formy reklamy, takie jak ulotki, plakaty, banery, wizytówki, katalogi czy broszury wciąż są jednymi z najskuteczniejszych narzędzi promocji produktów i usług. Gra kolorami i obrazami doskonale oddziałuje na wyobraźnię odbiorcy i zostawia w jego pamięci trwały ślad, dlatego planując skuteczną kampanię reklamową koniecznie należy zadbać o drukowane materiały marketingowe.

Druk cyfrowy

Obecnie najchętniej wybieranym przez klientów drukiem zdecydowanie jest druk cyfrowy. To metoda drukarska, która dzięki zastosowaniu specjalnej maszyny pozwala odtwarzać obrazy na różnych podłożach na podstawie danych komputerowych. To metoda niezwykle szybka (nie wymaga użycia pośredniego nośnika) i pozwala drukować małe serie, które przy druku standardowym zawsze stanowią duże wyzwanie. Druk cyfrowy jest też niezwykle szybki – już zaledwie w ciągu minuty możemy otrzymać nawet do kilkuset stron! Dzięki zastosowaniu druku cyfrowego nie trzeba już martwić się o realizację zamówień na materiały konferencyjne, zaproszenia, personalizowane bilety, teczki, koperty czy kalendarze, których zapotrzebowanie nie jest duże i często oscyluje w granicach kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk.

Warto podkreślić, że druk cyfrowy dedykowany jest głównie do materiałów niewielkiego formatu wymagających wysokiej jakości. Jego zastosowanie znajdziemy w naszym codziennym życiu: na przykład na kodach kreskowych w sklepie.

To, co wyróżnia wydruk cyfrowy od wydruku offsetowego to przede wszystkim niski nakład pracy i szybkość realizacji zamówień. Przy druku cyfrowym nie ma konieczności przenoszenia obrazu na nośnik za pomocą wcześniej przygotowanych matryc. Ogromnym atutem druku cyfrowego jest szeroki wybór materiałów oraz możliwość edycji już po wydruku, które nie generują dodatkowych kosztów. Druk cyfrowy to również dostęp do intensywnych i głębokich kolorów, co nie jest bez znaczenia w przypadku klientów, którzy promują swoje farby, produkty do dekoracji czy urządzania wnętrz. Precyzyjnie oddany na papierze kolor to gwarancja właściwego oddziaływania na potencjalnego konsumenta.

Druk cyfrowy jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem w przypadku mniejszych serii. Jeśli natomiast mowa o masowych wydrukach (kilkudziesięciu tysięcy sztuk ulotek, katalogów czy plakatów) – bardziej ekonomicznym rozwiązaniem okaże się druk offsetowy.

Oferta wydruków cyfrowych

Obecnie wiele firm (z uwagi na niższe koszty, mniejsze serie oraz błyskawiczny czas realizacji zamówień) korzysta z wydruków cyfrowych, po to by promować swoje produkty czy usługi oraz dbać o wizerunek firmy. Do najczęściej zamawianych materiałów wydrukowanych cyfrowo możemy zaliczyć: papier firmowy, ulotki, katalogi, broszury, wizytówki, zaproszenia, etykiety produktowe, bilety, teczki, notesy, materiały szkoleniowe, plakaty. Tylko wydruk cyfrowy daje możliwość personalizacji przy niewielkim nakładzie (nawet kilkudziesięciu sztuk).

Profesjonalna drukarnia Kraków zwalnia klienta z konieczności koordynowania swojego zlecenia i korzystania z wydruku materiałów w wielu miejscach. Nie musi on też rozważać, jaką technikę drukarską wybrać, aby jak najlepiej zaprezentować swoje materiały. W profesjonalnej drukarni będzie na bieżąco informowany o terminie realizacji swoich zamówień oraz będzie miał stały dostęp do grafika, który w razie konieczności gotów jest wprowadzić do projektu subtelne zmiany, aby uzyskać zadowalający efekt końcowy.

Szczególną popularnością wśród krakowskich drukarni cieszy się VPRINT. Pełna oferta drukarni znajduje się na stronie https://vprint.pl/

Obecnie firmy niechętnie drukują swoje materiały w ilościach hurtowych, gdyż oferty są często aktualizowane, a materiały promocyjne udoskonalane. Z tego właśnie powodu zainteresowanie drukiem cyfrowym w ostatnich latach jest ogromne! Decydując się na tę technikę drukarską klient otrzymuje estetycznie wydrukowane materiały z głębokimi, intensywnymi kolorami w błyskawicznym czasie. Co więcej, zamawia wyłącznie pod swoje potrzeby, co oznacza, że drukarnia Kraków zrealizuje zamówienie zarówno na kilkanaście jak i kilkaset sztuk wizytówek, teczek, zaproszeń czy biletów!