Odzyskiwanie danych jaka skuteczność? i jakie są koszty.

Odzyskiwanie danych jaka skuteczność? i jakie są koszty.

15 kwietnia 2022 odzyskiwanie danych z kart pamięci 0

Odzyskiwanie danych Czy odzyskiwanie danych jest dla Ciebie?

Jeśli przypadkowo usunąłeś lub uszkodziłeś swoje dane, możesz się zastanawiać, czy odzyskiwanie danych jest możliwe. Jest to kosztowny, czasochłonny i nieplanowany wydatek. Ale wcale nie musi tak być. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa odzyskiwanie danych RAID, a także jakie są najlepsze metody odzyskiwania utraconych plików. W końcu często możliwe jest odzyskanie skasowanych plików i innych ważnych informacji przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Szanse na odzyskanie utraconych plików zależą od wielu czynników, w tym od rodzaju uszkodzenia, sprzętu i czasu, jaki upłynął od zdarzenia.

Odzyskiwanie danych to proces przywracania danych po ich utracie, przypadkowym usunięciu, uszkodzeniu lub uniemożliwieniu dostępu do nich.

Komputer może utracić dane na wiele różnych sposobów, od przypadkowego usunięcia po awarię sprzętu. Czasami dane są tracone z powodu uszkodzonego dysku twardego lub błędów występujących w jego działaniu. Oprogramowanie do odzyskiwania danych może rozwiązać takie problemy, naprawiając system plików i tablicę partycji. Może również wykonać obraz nośnika, nawet jeśli jego części są uszkodzone. Możliwe jest odzyskanie danych za pomocą specjalistycznego oprogramowania do odzyskiwania danych, które nie wymaga dostępu do talerzy dysku.

Proces odzyskiwania danych jest integralną częścią planowania odzyskiwania danych po awarii. Właściwe techniki odzyskiwania danych są niezbędne, aby uniknąć katastrofalnych awarii. Odpowiednie narzędzia do odzyskiwania danych pozwolą odzyskać wszystkie utracone dane. Konieczne jest jednak podjęcie działań tak szybko, jak to możliwe. W tym artykule zostaną omówione podstawy odzyskiwania danych. Jednak podstawy tego procesu są następujące:

Istnieje wiele sposobów ochrony przed przypadkową utratą danych. Aby się zabezpieczyć, zawsze wykonuj kopie zapasowe swoich danych. Dotyczy to komputerów stacjonarnych i przenośnych, stacji roboczych, tabletów i urządzeń przenośnych. Oprócz tworzenia kopii zapasowej całego systemu należy również tworzyć kopie zapasowe poszczególnych dysków twardych. Aby odzyskać poszczególne dane, należy znać typ danych, które mają zostać przywrócone, częstotliwość tworzenia kopii zapasowych oraz cel czasowy przywracania.

Po przeskanowaniu dysku można zapisać poszczególne pliki, które mają zostać odzyskane. Często można odzyskać pliki z dysku, który został sformatowany w systemie plików nierozpoznawanym przez system Windows. Oprogramowanie do odzyskiwania danych umożliwia również podgląd plików, dzięki czemu można sprawdzić, czy pliki, które mają zostać odzyskane, można odzyskać.

Jest to czasochłonne

Odzyskiwanie danych wymaga czasu. Nie jest to najprzyjemniejszy proces, ale ważne jest, aby mieć kopię zapasową jak największej ilości informacji. Jeśli nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do swoich danych, najprawdopodobniej nie będziesz miał żadnych informacji. Dlatego tak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych danych i powielanie ich na wielu nośnikach. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odzyskać dane.

Zastanów się nad ROI. Wydając pieniądze na odzyskanie danych, należy rozważyć zwrot z inwestycji i czas, przez jaki dane będą nieużywane. Niektóre firmy mogą żyć bez danych przez dzień lub dwa. Inni klienci potrzebują ich w ciągu godziny. Dla Twojej firmy czas potrzebny na odzyskanie danych będzie opłacalny. Wniosek z tego taki, że zwrot z inwestycji w odzyskiwanie danych jest bardzo ważny. W końcu nie chcesz wydać złotówki, aby zaoszczędzić grosz. Ta inwestycja ma zapewnić ochronę ćwierci lub więcej.

Odzyskiwanie danych to coś więcej niż tylko przechowywanie kopii zapasowych. To także podstawa zdolności firmy do reagowania na nieoczekiwane zakłócenia. Posiadając kompleksowy plan odzyskiwania danych po awarii, można ograniczyć czas przestoju, zachować cenne dane i zbudować reputację niezawodnego dostawcy usług. Korzystanie z usług zewnętrznego dostawcy usług w chmurze może pomóc w przywróceniu całej infrastruktury IT do stanu sprzed awarii.

Jeśli próby odzyskania danych nie powiodą się, trzeba będzie podjąć środki zapobiegawcze, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Należy regularnie wykonywać kopie zapasowe i chronić je przed zagrożeniami, aby zachować ich bezpieczeństwo. Te środki są niezbędne dla Twojej firmy. Jeśli jednak nie podejmiesz tych działań, nie będziesz mógł odzyskać swoich danych. Jaki jest więc najlepszy sposób ochrony danych? I jak długo to potrwa? Istnieje wiele powodów, dla których odzyskiwanie danych jest czasochłonne i kosztowne.

To jest drogie

Jeśli kiedykolwiek musiałeś odzyskać swoje dane, prawdopodobnie zastanawiałeś się, ile kosztuje odzyskanie utraconych plików. Niestety, zdecydowana większość serwisów internetowych nie informuje o kosztach odzyskiwania danych. Te nieliczne, które to robią, podają cenę zbliżoną do tej, którą zapłacisz na początku. Jednak cena ta szybko wzrasta wraz z rozpoczęciem procesu odzyskiwania danych. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć najbardziej świadomą decyzję dotyczącą kosztów odzyskiwania danych.

Po pierwsze, nie daj się skusić na tańszą opcję. Koszt odzyskiwania danych zależy nie od ilości utraconych danych, ale od czasu potrzebnego na ich odzyskanie. Odzyskanie terabajta danych może trwać kilka minut, ale odzyskanie 5 MB danych – kilka godzin. Poważnie uszkodzony smartfon może wymagać wielogodzinnego odzyskiwania danych, co z pewnością będzie wiązało się z większymi kosztami. Usługi odzyskiwania danych nie są darmowe, ale są niezbędne.

Stawka ryczałtowa za odzyskiwanie danych nie ma sensu. Osoba fizyczna może być w stanie odzyskać dane za mniej niż 300 USD, ale koszt mechanicznego lub logicznego uszkodzenia urządzenia pamięci masowej może wynieść nawet 3000 USD. Koszt takiej usługi odzyskiwania danych może się znacznie różnić w zależności od problemu z dyskiem twardym. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na tak duży wydatek na odzyskiwanie danych, warto rozważyć inne rozwiązanie. Oszczędzisz czas, pieniądze i frustrację, zatrudniając firmę oferującą bezpłatną, niezobowiązującą wycenę usługi odzyskiwania danych.

Innym sposobem wyboru firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych jest szukanie takiej, która wykonuje swoją pracę lokalnie. Nigdy nie należy zatrudniać firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych, która wysyła nośniki danych do innej lokalizacji. Firmy takie pobierają z góry opłatę za usługę, a następnie zwracają pieniądze w przypadku, gdy odzyskiwanie danych nie powiedzie się. Koszty odzyskiwania danych zależą od stanu urządzenia pamięci masowej, jego całkowitej pojemności i złożoności. Dlatego przed wyborem firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych należy się upewnić, że przeprowadzono odpowiednie badania.

Jest to ryzykowne

Internet jest pełen filmów instruktażowych typu „zrób to sam”, ale nie ma kontroli jakości, a informacje w nich zawarte mogą być bardzo mylące. Mądrość ludowa, taka jak zamrażanie dysków twardych lub zdejmowanie pokrywy z dysku twardego, może poważnie uszkodzić znajdujące się na nim dane. Nawet jeśli na filmach wideo jest napisane, że dane zostaną odzyskane w ciągu kilku dni, zwykle nie podaje się kontaktowego adresu e-mail ani numeru telefonu.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: akte@akte.com.pl